Kolovoz 07, 2022

Predstavljamo: Pjana brda Stolac

Udruga Pjana brda koje je u procesu registracije, nosi simboličan naziv po lokalitetu iz općine Stolac koji svojim teroarom omogućava proizvodnju najkvalitetnijih plodova voća i povrća te izmedju ostalog i vinove loze.

Stoljećima se na ovom lokalitetu uzgajala vinova loza koja je davala fantastične rezultate te se od tog grožđa proizvodilo vino visoke kvalitete. Nase udruženje s obzirom na spektar svoga djelovanja tj. bazira se na turizam, poljoprivredu s posebnim naglaskom na vinarstvo odlučilo je da preuzme ovo ime u nadi da će uspjeti opravdati očekivanja i ciljeve koje smo postavili pred sebe, ali i ljude koji će biti uključeni u rad i projekte.

Imajući u vidu potencijal naše općine u ovim djelatnostima, smatramo da se mnogo može uraditi u podizanju svjesti kod ljudi, a sve u cilju razvoja poljoprivrede i turizma, što bi u budućnosti trebalo predstavljati glavnu granu privrede u nasoj općini. Također cilj nam je podići i vratiti svijest i kulturu vina i vinarstva u našem kraju jer je Stolac oduvijek bio poznat kao vinski kraj sto je uočeno i priznato od najvećih vinskih kritičara.

Razgovarajući i razmišljajući što možemo unaprijediti s naše strane postavili smo sebi visoke ciljeve:

- organiziranje događaja i aktivnosti koje imaju za svrhu promociju poljoprivrede i turizma na području općine Stolac:

- organiziranje znanstvenih skupova na temu razvoja poljoprivrede vinarstva i turizma

- organiziranje manifestacije Dani stolačkih vina koju planiramo održati u zadnjem tjednu jula/srpnja tekuće godine

- kursevi i stručna predavanja na temu poljoprivrede vinarstva i turizma

- stručnu pomoć budućim studentima agronomije i turizma

- otvaranje vinoteke sa vinima iz Stoca i okoline u užoj jezgri grada

Iskreno se nadamo i trudit cemo se da naše ciljeve i planove realiziramo, a sve u cilju napretka naše općine te se unaprijed zahvaljujemo svim budućim suradnicima kao i ljudima koji će na bilo koji način ovu ideju podržati. 

Upravni odbor:
Dženan Elezović
Zlatko Papac
Haris Hajdarović
Miro Raguž

Posljednje objavljeno

Iz stoca