HNK Stolac izgubio na gostovanju kod Klisa

Odigrano je 9. kolo Druge lige Jug FBiH. Ljubušaci su petardom ispratili Turbinu, dok je Klis savladao HNK Stolac 3:1. Još su uspješni domaćini bili Tomislav protiv ekipe Brotnjo Čitluk, 3:0, te Bjelopoljac koji je zabilježio prvu ovosezonsku pobjedu protiv Kamešnice, 4:1.

Neum nije uspio nastaviti pobjedonosni niz, na svom travnjaku je odigrao protiv Rame "samo", 3:3, dok je Sloga jedina ostvarila gostujuću pobjedu u Grudama .

Rezultati:

Buturović Polje : Klis - HNK Stolac 3:1 (2:0) (Šabanović, Vila, Šimunović/Raguž) .

Buturović Polje, Sportski centar "Seid Padalović", glavni sudija : Goran Kolobara (Mostar), pomoćnici : Marko Perić (Mostar) i Luka Papac (Tomislavgrad), delegat : Ivo Karačić (Biletić Polje).

Strijelci : 1:0 - Šabanović (18), 2:0 - Vila (21), 3:0 - Šimunović (47), 3:1 - J. Raguž (85). Žuti kartoni : Pirija (Klis), Previšić, Škrba, Marić (Stolac). Igrač utakmice : Vedad Šabanović (Klis) .

Nogometaši Klisa su na svom travnjaku savladali ekipu Stoca, u 18. minuti Vedad Šabanović je euro golom sa oko 20 - ak metara doveo Klišane u prednost, 1:0, tri minute kasnije na asistenciju Aida Kudre, Muamer Vila je povećao prednost domaćih, 2:0. U drugom poluvremenu domaći su nastavili sa dobrom igrom, u 47. minuti Bern Šimunović je na asistenciju Haruna Hebibovića sa desne strane pogodio suprotne rašlje za 3:0, u 85. minuti Josip Raguž je postavio konačnih 3:1 .

Tomislavgrad : Tomislav - Brotnjo Čitluk 3:0 (S. Križanac, Stanić, Stipić) .

Ljubuški : Ljubuški - Turbina 5:0 (Brkić 2, Bošnjak, Nižić, Brkić, Buhač) .

Bijelo Polje : Bjelopoljac - Kamešnica 4:1 (Abazović 2, Šetka, Džemić/Čeko) .

Grude : Grude - Sloga 1:2 (Tolić/Agić 2 ) .

Neum : Neum - Rama 3:3 (Stojanović 2, Leženić/Ivić, Jeličić, Budimir) .