Najbolji novogodišnji poklon svim navijačima Rangersa donio je naš Nikola Katić. Nakon devet godina Rangers je pobjedio Celtic u velikom Old firm derbiju u gostima s 2:1. Osim što je igrao besprijekorno u obrani, pokazao je i svoju napadačku stranu i zabio odličan gol nakon prekida.

Goste je u vodstvo doveo Ryan Kent u 36. minuti nakon odlične asistencije Borne Barišića. Bek Vatrenih je na lijevom boku brzo proigrao Kenta u srce kaznenog prostora, a ovaj pucao iz prve i prizemnom loptom svladao domaćeg vratara.

Aktualni prvak reagirao je ekspresno, već do poluvremena za izjednačenje je zabio Odsonne Edouard (41. minuta), ali u drugom poluvremenu uslijedio je novi šok za domaće navijače.

Bila je to u potpunosti hrvatska kombinacija. Barišić je ubacio iz kornera s lijeve strane, Nikola Katić je skočio najviše i zakucao loptu u bliži kut Celticova gola. Uslijedila je prava slavljenička eksplozija 24-godišnjeg stopera, koji je za razliku od već standarnog Barišića, upisao jedan nastup za Vatrene.

Nadamo se da ćemo Katića ubrzo gledati u A selekciji Hrvatske, sigurno zaslužuje priliku.