HNK Stolac zabilježio treću pobjedu u nizu

U okviru 15. posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva Druge lige FBiH grupa " Jug " u Posušju je odigran derbi prvog dijela sezone između domaće ekipe Posušje i Klisa iz Buturović Polja koji je odlučivao o jesenjem prvaku.

Već u 6. minuti popularni " Klišani " su došli u rezultatsku prednost, golom mlađanog Aida Kudre, 0:1, što je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu bivši premijerligaš je zaigrao bolje, a blistao je trostruki strijelac Dominik Begić, a Lebo je dao 1 gol (4:1), za pobjedu Posušaka i jesenju titulu.

U dvije odigrane subotnje utakmice slavile su domaće ekipe, HNK Stolac je pobjedio jablaničku Turbinu (3:0), dok je Tomislav bio nemilosrdan prema mostarskom Branitelju savladavši ga rezultatom, 9:1.

Kamešnica i Rama su sa tri gola u mreži ispratili svoje goste savladavši ih istim rezultatom (3:0), Grude i Bjelopoljca, Ljubuški je sa 4 gola u mreži zabilježio domaću pobjedu protiv Troglava 1918 (4:0), dok su bez pobjednika u Gornjem Vakufu / Uskolju odigrali domaća Sloga i Neum (1:1).

Rezultati:

Stolac : HNK Stolac - Turbina 3:0 (Puljić 32' 48' iz 11m. Stanković 61' ) .

Posušje : Posušje - Klis 4:1 ( Begić 54' 64' 84' Lebo 70' / A. Kudra 6' ).

Prozor / Rama : Rama - Bjelopoljac 3:0 (Nevistić 67' Babić 66' Zadrić 84' ).

Podhum kod Livna : Kamešnica - Grude 3:0 (Čeko 2' Jozić 38' Omazić 44' ).

Ljubuški : Ljubuški - Troglav 1918 4:0 (Bošnjak 5' Granić 8' K. Buhać 76' 93' ) .

Gornji Vakuf / Uskoplje : Sloga - Neum 1:1 (Posavac 29' / Krvavac 65' iz 11m. ) .

Tomislavgrad: Tomislav - Branitelj 9:1 (Bagarić 6' Banović 10' 20' 32' 42' 67' Bandić 57' Šiško 80' Hadrović 86 / Pehar 64') .