HNK Stolac vezao dvije pobjede, Stanković trostruki strijelac u samo 12 minuta

Derbi 14. kola je odigran u Neumu gdje su se sastali domaća istoimena ekipa i bivši premijerligaš Posušje. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali u drugom Posušaci su golovima Glavine, Miličevića, Mandurića i Begića slavili rezultatom, 4:0.

Klis je u ovom kolu savladao Kamešnicu, dva gola je postigao mlađani Aid Kudra i Amel Bajrić za 3:0, još su domaće pobjede ostvarile ekipe Troglava 1918 protiv Rame (3:1), Grude je i pored vodstva Brotnjo Čitluka, zabilježilo treću pobjedu (4:2), Turbina je savladala Slogu (2:1), a Bjelopoljac je nanio katastrofu ekipi Tomislava (6:0), još je sem Posušja, HNK Stolac u Mostaru savladao Branitelj (4:0). Trostruki strijelac bio je Stanković.

U prošlom kolu HNK Stolac savladao je Bjelopoljac s 2:1, te je s dvije vezane pobjede "pobjegao" s dna tablice.

Rezultati:

 

Mostar : Branitelj – HNK Stolac 0:4 (Papac 67′ Stanković 69′ 71′ 81′ ),

Buturović Polje : Klis – Kamešnica 3:0 (A. Kudra 8′ 41′ Bajrić 54′ ).

Livno : Troglav 1918 – Rama 3:1 (Žunić 33′ Duvnjak 68′ Maleta 83′ / Babić 19′ ).

Grude : Grude – Brotnjo Čitluk 4:2 ( Zorić 61′ Šimić 72′ iz 11m. 73′ Ivanković 87′ / Čuljak 29′ AG Ferenc 53′ ).

Neum : Neum – Posušje 0:4 (Glavina 67′ Miličević 85′ Mandurić 88′ Begić 90′ ) .

Jablanica : Turbina – Sloga 2:1 ( Husović 52′ H. Zukić 90′ / Halilović 15′) .

 

Bijelo Polje: Bjelopoljac – Tomislav 6:1 (Kukavica 8′ AG Borozan 37′ Šetka 58′ 71′ Abazović 65′ 74′ / Šiško 85′) .

Slobodan, Ljubuški.

Tablica:

1. Posušje 13 11 1 1 48:10 34

2. Klis 13 11 1 1 40:9 34

3. Neum 13 9 2 2 33:13 29

4. Ljubuški 13 9 0 4 45:20 27

5. Turbina 13 7 1 5 23:25 22

6. Troglav 1918 13 6 3 4 21:21 21

7. Bjelopoljac 13 6 1 6 28:31 19

8. Sloga 13 5 3 5 24:25 18

9. Tomislav 13 5 3 5 23:25 18

10. Brotnjo Čitluk 14 4 2 8 17:25 14

11. Kamešnica 13 4 1 8 21:29 13

12. HNK Stolac 13 3 1 9 17:31 10

13. Grude 13 3 1 9 15:37 10

14. Rama 13 3 1 9 15:38 10

15. Branitelj 13 1 1 11 11:42 4

Parovi, 15. posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva, 16.11. u 13:30 sati, Tomislavgrad : Tomislav – Branitelj, Stolac : Stolac – Turbina, nedjelja, 17.11. Prozor / Rama : Rama – Bjelopoljac, Ljubuški : Ljubuški – Troglav 1918, Podhum kod Livna : Kamešnica – Grude, Posušje: Posušje – Klis , Gornji Vakuf / Uskoplje : Sloga – Neum, slobodan, Brotnjo Čitluk .