Liga Hercegovine: Stolac nakon penala nije uspio izboriti polufinale

Ekipa Stoca sinoć je nastupila u uzbudljivoj četvrtfinalnoj večeri završnice Lige Hercegovine koja se igra u Posušju.

Lutrija kaznenih udaraca odlučila je četvrtfinalni ogled između Stoca i domaćina Graca koji su utakmicu odigrali pred oko 2500 posjetitelja koji su do posljednjeg mjesta ispunili tribine igrališta OŠ Ivana Mažuranića u Posušju.

Stolac je puno bolje ušao u utakmicu i bio konkretniji pred golom Graca, dok je domaća ekipa svoju priliku čekala iz nekog kontranapada. I dočekala u 16. minuti. Jedna izgubljena lopta Stočana, brza kontra Graca preko Dominika Begića koji idealno šalje loptu na drugu stranu za Zvonimira Begića koji je natrčao i poslao loptu pored vratara Obradovića. S ovim rezultatom se otišlo na predah.

U drugom djelu Stolac nakon samo 20 sekundi igre dolazi do izjednačenja. Darko Raguž neometan puca s nekih desetak metara i “para” mrežu domaćina za 1:1.

Odmah nakon poravnanje rezultata, već je nova promjena na semaforu. Samo minutu kasnije u 22. za novo vodstvo prvaka Posušja iskosa s desne strane pogađa Zvonimir Begić.

Stolac je pokušavao doći do izjednačenja ali nije uspijevao probiti obranu Gracu tako da je u završnici zaigrao s igračem više na terenu što mu se isplatilo tri minute prije kraja. U 37. minuti za konačnih 2:2 pogađa Mario Marić.

U lutriji kaznenih udaraca Gradac je imao više koncentracije u izvođenju. Golman Obradović brani prvi penal, ali je naš predstavnik promašio 3 od 4 penala te je ukupnu pobjedu slavio domaćin s 5:3.